Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Wystawa Ekspedycja ’88:
przystanek Muzeum Nadwiślańskie | Zamek w Janowcu


Aparat Zenit, magnetofon Unitra, adapter i płyty winylowe, ortalionowy dres… Rzeczy codziennego użytku z końca lat 80. do zobaczenia, usłyszenia i dotknięcia na wystawie prezentującej design z poprzedniej epoki.

 

Wystawa Ekspedycja ’88: przystanek Lublin

 

Aparat Zenit, magnetofon Unitra, adapter i płyty winylowe, ortalionowy dres… Rzeczy codziennego użytku z końca lat 80. do zobaczenia, usłyszenia i dotknięcia na wystawie prezentującej design z poprzedniej epoki.

 

#LOVEPME powraca w Krakowie

 

Reprodukcje miłosnych pocztówek z kolekcji Mariana Sołobodowskiego można ponownie oglądać w Krakowskim Forum Kultury do 29 maja. Wystawa #LOVEPME ukazuje romantyczną atmosferę pierwszej połowy XX wieku, kiedy to listy miłosne i pocztówki stanowiły medium zakochanych i pozwalały na wyrażanie swoich, często skrywanych, uczuć.

Wystawa TEEN AGE w Athens Digital Art Festival 2018

24-27 maja

 

Między 24 a 27 maja uczestniczymy w festiwalu Athens Digital Arts Festival (ADAF), prezentując wystawę TEEN AGE z instalacją "hash2ash" zaprojektowaną przez grupę artystyczną Pan Generator. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Więcej….

Plakat do wystawy o Pekinie

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie od 10 lipca do 16 września 2015 roku pokaże wyjątkową wystawę.

 

Wystawa:  „Od źródeł do inspiracji. Motywy etniczne w polskim wzornictwie”

Kiedy: 10.07.-16.09.2015

Gdzie: Chińskie Narodowe Muzeum Sztuki (NAMOC) w Pekinie

Organizatorzy: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Chińskie Narodowe Muzeum Sztuki (NAMOC) w Pekinie

Plakat do Wystawy Zakochany Chopin

Zakochany Chopin - Inspiracje mazowieckie

 

Fryderyk Chopin, wybitny artysta, bywalec europejskich salonów, jak wielu innych XIX-wiecznych kompozytorów szukał inspiracji u Bacha, Mozarta, Händla czy van Beethovena. To, co wyróżniało go spośród rzeszy znakomitych twórców muzyki, to niespotykana wrażliwość na elementy życia codziennego w jego najprostszych przejawach. Chopin zwracał uwagę na to, co banalne i pierwotne w swej naturze. Wielu mu współczesnych z pewnością postrzegało w ten sposób muzykę ludową, graną na wiejskich weselach czy zabawach.

Dla Chopina melodie, których miał okazję słuchać choćby podczas wakacji w mazowieckiej Szafarni, były czymś świeżym, zachwycającym, a przede wszystkim prawdziwym. Z zainteresowaniem przysłuchiwał się tradycyjnym śpiewom i muzykowaniu ludowych kapel. Fascynacja ta znalazła swoje odzwierciedlenie w wielu jego kompozycjach, dzięki czemu styl i brzmienie Chopina stały się rozpoznawalne na całym świecie.

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP