Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 12-18 | Nd 12-17

Boskie Targi Bożonarodzeniowe

✩ 9-10 grudnia 2017 r. ✩

 

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Boskie Targi Bożonarodzeniowe w nowej odsłonie. Tegoroczna edycja odbędzie się z większym niż poprzednie rozmachem. Na Targach pojawią się stoiska z etnodizajnem, a w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski.

Swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy, a na stoiskach znajdą się m.in. tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, malowane bombki, stroiki i kartki świąteczne, wycinanki, pająki, haftowane obrusy i serwetki, koronki, tkaniny dwuosnowowe.

 

❄❄❄

 

Bilety: 10 zł (dorośli), 6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia), bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia).

Seminarium „Ożywić Przedmiot”

30 listopada, godz. 9.30-16.00

 

Mamy świadomość wyzwań, jakie stawia przed nami współczesna edukacja muzealna. Obiekt przestaje być zwykłym przedmiotem, stając się wielowymiarowym pretekstem do opowiedzenia historii i aktywnego zaangażowania odbiorcy. Chcemy porozmawiać o nowej muzeologii, skupić się nad potencjałem interaktywnej ekspozycji i zredefiniować pojęcie narracji przedmiotu. Prześledzić możliwości, jakie otwierają się na drodze między pomysłem a użyciem obiektu w praktyce. Zaprezentujemy również innowacyjny projekt mobila „Ekspedycji – edukacyjnej etnograficznej kolekcji”. Do udziału w seminarium zapraszamy edukatorów, popularyzatorów, muzealników, dizajnerów i wszystkich zainteresowanych.

Ołtarz na Dzień Zmarłych

3 listopada, godz. 18.00

 

Ołtarz jest jednym z podstawowych elementów obchodów Dnia Zmarłych w Meksyku. Oprócz tradycyjnych czaszek z cukru, napitku i pożywienia, mogą się na nim znaleźć także przedmioty, które były drogie zmarłym za życia. Ścieżki usypane z kwiatów i ziaren mają naprowadzać ich na drogę wiodącą do ołtarza, na którym oczekuje na nich uczta. Tegoroczny ołtarz poświęcony jest słynnej meksykańskiej malarce, Fridzie Kahlo.

Królowie, palawary i zapomniany odkrywca

26 października

 

W programie:

 

1. Premiera filmu dokumentalnego „Królowie, palawary i zapomniany odkrywca”. Reżyseria: Władysław Rybiński, czas trwania: 52 minuty. Film przedstawia sylwetkę jednego z najbardziej intrygujących polskich eksploratorów Afryki u schyłku XIX wieku, Stefana Szolc-Rogozińskiego.

 

2. Prelekcja „Kamerun -Vivat Polonia 2016” – Dariusz Skonieczko, PME

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Władysławem Rybińskim

Open Access Day

25 października

 

Program:

• godz. 15.00-16.00, Biblioteka: oprowadzenie po Bibliotece, Czytelni, Magazynie Archiwaliów na podłożu papierowym, Magazynie Negatywów. Tam pokażemy fizyczne obiekty, które są zdigitalizowane lub w procesie digit. i udostępnione w sieci (np. kolekcja fotografii Migacza, Gana, Cholewy). Następnie spotkanie w Czytelni, gdzie opowiemy o tych niezwykłych kolekcjach, pokażemy prezentację, przeprowadzimy warsztaty na bazie tych zasobów.

• godz. 12.00 do 14.30, sala kameralna, warsztaty: edytowanie haseł w Wikipedii i tworzenie np. szkolnych/studenckich prezentacji/artykułów itp. z użyciem zasobów w Commons, które trafiły tam z naszych projektów (,,Rok obrzędowy z Wikipedią”, ‘’Etnografia Karpat”). Przewidujemy konkursy z nagrodami!

• godz. 11.00-14.00, Wystawy stałe - bezpłatny wstęp

KULINARNY UPCYCLING

14 października, godz. 17.00

 

Jedna trzecia żywności na całym świecie nigdy nie zostaje zjedzona. W Polsce to ok. 9 milionów ton jedzenia rocznie. To, co możemy zrobić, to działać w mikroskali, dlatego podczas spotkania zdradzimy Wam najlepsze patenty na niemarnowanie. Co możemy zrobić ze zbyt długo leżącymi warzywami lub czerstwym chlebem? Jakie możliwości w zakresie niemarnowania daje nam konkretna kuchnia? Gdzie w Warszawie oddać nawet niewielkie, domowe nadwyżki jedzenia? Jak w końcu nauczyć się racjonalnie planować zakupy? Na te i inne pytania Agaty Michalak odpowiedzą doświadczeni praktycy, kulinarne autorytety i uwodziciele nie tylko warszawskich podniebień.

 

Wydarzenie organizowane w ramach Światowych Dni Żywienia z Bankiem Żywności SOS.

 

Miejsce: sala kinowa

Moja Żydowska Warszawa | spotkanie autorskie

5 października, godz. 16:00 - 19:00

 

5 października zapraszamy na spotkanie z Anną Ciałowicz - autorką książki „Moja żydowska Warszawa. Antologia tekstów”. W ramach wydarzenia odbędzie się także oprowadzanie po aneksie judaistycznym, który znajduje się na jednej z naszych ekspozycji stałych - Czas Świętowania.

 

Więcej...

NIECH ŻYJE PAPIER! EDYCJA 4

Już czwarty raz redakcja magazynu „Zwykłe Życie” organizuje wydarzenie skierowane do miłośników papieru. To święto dla zainteresowanych drukiem, papierowym designem i nowymi technologiami.

 

Miejsce: patio, sala kinowa

 

Więcej...

Google Arts & Culture

Ponad 180 instytucji kultury i domów mody z całego świata. 400 wirtualnych wystaw, 30 000 zdjęć, filmów oraz unikalnych dokumentów. Już 8 czerwca rusza projekt „We wear culture” stworzony przez platformę Google Arts & Culture. Obok światowej sławy muzeów w projekcie wzięło udział Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

 

„We wear culture” to wspólne przedsięwzięcie Google Arts & Culture, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz kilkuset instytucji kulturalnych pochodzących m.in. z Nowego Jorku, Paryża, Tokio i São Paulo. Projektanci mody, kuratorzy, eksperci, a także uczelnie wyższe, muzea i organizacje pozarządowe połączyły siły, by stworzyć wystawę poświęconą światowej historii mody – od starożytności, poprzez czasy nowożytne, aż po współczesność oraz kultowe projekty, które zmieniły sposób ubierania się kolejnych pokoleń.

TEENS LOVE DESIGN

TEENS LOVE DESIGN 2017 to projekt skierowany do młodych ludzi. Cel jest jak zawsze jeden: zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

 

Przyglądanie się światu, doświadczanie i przeżywanie, dokumentowanie, a wreszcie – dzielenie się swoimi refleksjami – to inspiracja do rozmów z młodymi. Na naszych oczach zmieniają się sposoby komunikacji, technologie oraz mody. Chcemy, aby młodzi ludzie własnym głosem opowiedzieli o sprawach dla nich istotnych nie tylko w Polsce, ale też …w Grecji.

W ramach projektu TEENS LOVE DESIGN 2017 grupa młodych ludzi w Warszawie i Grecji, realizując ideę „centrum kompetencyjnego”, uczestniczyć będzie w warsztatach prowadzonych z artystami oraz specjalistami z takich dziedzin jak film, jedzenie, moda oraz nowe technologie z wykorzystaniem metody design thinking.

Noc Muzeów 2017

20 maja (sobota), godz. 18.00-00.00

 

Tegorocznym hasłem Nocy Muzeów w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie jest MIŁOŚĆ. Tej nocy przestrzeń muzeum zamieni się w miejsce pełne miłosnej symboliki. Udostępniona zostanie unikalna kolekcja archiwalnych miłosnych pocztówek. Po wizycie w muzeum zapraszamy na after party do klubu Miłość!

Dzień wolnej sztuki

Dzień wolnej sztuki

22.04.2017, godz. 12:00-14:00

 

8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak naprawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty? Muzea mają inspirować, a nie męczyć, dlatego proponujemy Wam... Dzień Wolnej Sztuki. 22 kwietnia w godz. 12:00-14:00 zapraszamy na niezwykłą podróż. Pięć obiektów. Pięciu kuratorów. I jedno jest pewne – o wiele więcej niż pięć minut zwiedzania! Wybrane eksponaty oglądaj POWOLI. Zastanów się, co dokładnie widzisz i jakie emocje w Tobie wywołują. Posłuchaj, co do Ciebie mówią.

Warsztaty pisankarskie dla dorosłych

1.04.2017, godz. 18:00-20:00

 

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty pisankarskie. Zajęcia poprowadzą znane artystki ludowe z regionu kurpiowskiego – Wiesława Bogdańska i Halina Witkowska, które pokażą, jak ozdobić wydmuszki za pomocą dwóch niezwykłych technik – techniką woskową oraz techniką aplikacji (kolorową włóczką i „duszą” sitowia).

 

Wiesława Bogdańska – laureatka nagrody im. Oskara Kolberga. Na co dzień prowadzi warsztaty z plastyki obrzędowej na każdą porę roku w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Zajmuje się wykonywaniem m.in. wycinanek, palm, byśków z ciasta i bibułkowych kwiatów.

Halina Witkowska – prowadzi kuźnię kurpiowską w Pniewie. Jest laureatką wielu konkursów plastyki obrzędowej i na wyroby kulinarne. Jej specjalność to pyszne tradycyjne ciasteczka zwane fafernuchami.

 

Więcej...

Wielkie Targi Wielkanocne

2.04.2017, godz. 10:00-18:00

 

Już 2 kwietnia Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Wielkie Targi Wielkanocne w nowej odsłonie. Tegoroczna edycja odbędzie się z większym niż poprzednie rozmachem. Po raz pierwszy na Targach pojawią stoiska z etnodizajnem, a w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski. Tradycyjnie swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy, a na stoiskach znajdą się m.in. pisanki, palmy, obrusy, koszyczki, wycinanki, a także biżuteria oraz ceramika. W programie m.in. pokaz malowania pisanek metodą batikową, warsztaty kulinarne i ze zdobienia pisanek oraz rodzinne zajęcia o zwyczajach wielkanocnych. Wielkie Targi Wielkanocne organizowane są przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie od ponad 30 lat. Co roku gromadzą gości z całego kraju.

 

Więcej...

Marcowe warsztaty w PME

Warsztaty z batiku i papieru mâché, a także nauka sporządzania naturalnych kosmetyków. W marcu Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie przygotowało cykle niezwykłych wydarzeń.

Batikowe tkaniny mają renomę na całym świecie, a za ich stolicę uznaje się barwną Indonezję. Warsztaty „Ręko-lekcje: Batik wieczorową porą” to okazja do poznania tej wyjątkowej techniki oraz wykonania zdobionych tym sposobem przedmiotów.

Kremy, maseczki, balsamy, szampony, a nawet pasta do zębów – podczas zajęć „For-my: Uroda z natury” będzie można dowiedzieć się, jak przygotować naturalne kosmetyki. Uczestnicy poznają sprawdzone receptury, by na zakończenie warsztatów wykonać własne domowe produkty.

 

Więcej...

Chiński Nocny Targ

Chiński Nocny Targ | 25.02.2017, godz. 16:00

 

Chińczycy niedawno rozpoczęli Nowy Rok. Zgodnie z tamtejszym zodiakiem patronuje mu Kogut. Symbolizuje on dynamizm i entuzjazm w działaniu, ryzyko, ale także stawianie w życiu na jakość, a nie ilość, wykonywanych czynności. Na dobry początek 2017 przygotowaliśmy serię wydarzeń, które pozwolą przenieść się do dalekiej Azji i poczuć, jak na chińskim barwnym targu.

 

Więcej...

 

 

Polsko - japońskie Warsztaty Kulinarne

18 lutego 2017

 

Zapraszamy na kulinarne warsztaty polsko-japońskie. Wspólnie będziemy lepić pierogi ruskie w japońskim cieście gyoza, a także przygotowywać polski deser sprzed lat - blok “czekoladowy” z zieloną herbatą matcha. Warsztaty zakończymy ucztą pełną przygotowanych specjałów. Na gości czekać będą też zupa miso na polskim rosole, porcja natto z kaszą jaglaną oraz japońskie herbaty. Każdy wróci do domu z certyfikatem ukończenia warsztatów i słodkim upominkiem.

 

I tura o godzinie 12:00

II tura o godzinie 17:00

Czas trwania ok. 4 godziny / warsztat

 

Więcej...

Dzień pióra wiecznego

5 listopada 2016

 

Jest to międzynarodowa impreza, która ma na celu popularyzację pisma, a w szczególności pisania piórami wiecznymi. Do tej pory w Polsce Dzień Pióra Wiecznego był organizowany w postaci mniejszych imprez w różnych miastach. Po raz pierwszy impreza nabiera charakteru ogólnopolskiego i jest kierowana do miłośników piór wiecznych w każdym wieku, oraz wszystkich zainteresowanych sztuką ręcznego pisania i kaligrafii.

 

Targ miodowy

16 października 2016

 

Targ Miodowy to wydarzenie, podczas którego będziemy mierzyć się z tematem ginącej populacji pszczół, miejskim pszczelarstwem, reaktywacją bartnictwa i wszystkim, co związane jest z miodem i jego cudownymi właściwościami.

 

Goście targu będą mogli kupić różnogatunkowe miody z różnych części Polski, także te wpisane na listę produktów regionalnych, potrawy z miodem, kosmetyki na bazie miodu, miody pitne czy woskowe świece.

 

 

Spotkania z wielokulturowością

24-25 września 2016

 

Mazowsze przez wieki zamieszkane było przez przedstawicieli różnych kultur. Podążając ich śladem, odwiedzimy mazowieckie miasta – Płock i Gąbin, którym przyjrzymy się pod kątem współistnienia w nich społeczności różnych wyznań, w przeszłości oraz współcześnie. Zastanowimy się nad sposobami odczytywania i kształtowania przestrzeni pod kątem pamiątek przeszłości; jakie ślady w przestrzeni miejskiej (i nie tylko) pozostawili po sobie dawni mieszkańcy, a jednocześnie – jakie są obecnie sposoby ich upamiętniania. Szczególną uwagę poświęcimy przedwojennej społeczności żydowskiej.

Seminarium naukowe
„Apokryf i Biblia – ludowy obraz Boga i transcendencji”

26 września 2016 roku, 12:00 – 16:00

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

 

Podczas seminarium chcemy podjąć debatę nad rolą tradycji chrześcijańskiej w polskiej sztuce ludowej i sposobami „przetworzenia” jej przez dawnych i współczesnych artystów ludowych i naiwnych. Chcemy przyjrzeć się m.in. indywidualnej interpretacji Pisma Świętego i niekanonicznych przypowieści biblijnych.

 

Razem z Ekwadorem

14 czerwca godz. 19.00

 

Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. W programie wydarzenia m.in. muzyka na żywo, wystawa strojów ludowych, konkursy i aukcje.

Wstęp wolny.

 

 

Filmowa Noc Muzeów w PME

Tej nocy goście będą mogli oglądać projekcje filmowe we wszystkich przestrzeniach Muzeum. Zaprezentowane zostaną obrazy związane z historią i budynkiem Muzeum, nagrania archiwalne, filmy nieme oraz produkcje pełnometrażowe związane z antropologią i etnografią. Najmłodszych gości również czeka szereg filmowych atrakcji.

Spotkanie towarzyszące wystawie „Wokół stołu”

26 kwietnia 2016 r. (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie towarzyszące wystawie „Wokół stołu”.

 

Na sali wystawy opowiemy o obrzędach rodzinnych – chrzcinach, pierwszej komunii i pogrzebie. Opowieść zilustrujemy filmami, zdjęciami i przedmiotami ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1, wystawa „Wokół stołu” (1 piętro)

 

Fot. - W. Migacz, zbiory PME

 

Dzień Wolnej Sztuki

Logo dws

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się szósta ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki. Galerie sztuki oraz muzea historyczne, archeologiczne i etnograficzne, techniczne w całej Polsce pokażą Wam po pięć wybranych obiektów ze swoich kolekcji. Naszych kuratorów znajdziecie tego dnia w  godzinach 12.00-14.00 na patio oraz na wystawach: ,,Czas świętowania" i ,,Porządek rzeczy". Manekiny koreańskie, deskorolki, lalki w ręcznie szytych strojach, łapcie i designerskie kapcie oraz biżuteria z korala i bursztynu - chcemy z Wami o tym porozmawiać!

Zwiastun wydarzenia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie,
23 kwietnia 2016 w godz. 12:00-14:00

Realizacja. Mariusz Raniszewski

 

Plakat niech żyje papier

Niech Żyje Papier! - 16 kwietnia 10:00 - 20:00

Każdy, nawet nałogowy zbieracz książek powoli sięga po e-book. Tradycyjne zeszyty kreślarskie używane przez rysowników zamieniane są na tablety. Dokąd zmierzają nowe technologie i czy mogą wspierać a nie wypierać papier? Wydarzenie „Niech Żyje Papier”, które odbędzie się 16 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie będzie jednodniowym świętem dla wszystkich zainteresowanych szeroką użytecznością i rolą papieru.  Organizatorem wydarzenia jest redakcja magazynu Zwykłe Życie.

 

Wstęp na targi oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na: www.zwyklezycie.pl oraz fb/zwykle.zycie.

Czytaj Więcej

Plakat do Kiermaszu Wielkanocnego

Kiermasz wielkanocny

Twórcy z różnych regionów Polski oraz z Ukrainy i Białorusi zaprezentuje swoje wyroby. Na stoiskach znajdą się: pisanki, palmy, baranki, serwety, obrusy, koszyczki, stroiki na stoły, wycinanki, biżuteria, ceramika.

 

Bilet wstępu na kiermasz – 6 zł  /osoby dorosłe/  upoważnia do zwiedzenia wystaw w Muzeum.

 

Plakat do wydarzenia Chiński Nocny Targ

Chiński Nocny Targ

Chiński Nocny Targ w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

27 lutego 2016 r. w godz. 17.00-22.00

 

PROGRAM

Patio (parter):

17:00, 18:00, 20:00, 21:00 Minikoncert tradycyjnej muzyki chińskiej

17:30, 19:30, 21:30 Pokaz grupy kuglarskiej Dragonfly

18:30 Ceremonia parzenia herbaty

19:00 Wykonanie fragmentu opery pekińskiej „Luo Cheng jiaoguan”

20:30 Pokaz wushu

17:30, 18:30, 19:30, 20:30 Warsztaty malowania lampionów (koszt 1 lampionu: 5 zł)

 

Wstęp: 5 zł/os. i 3 zł/os. (dla dzieci do 7 roku życia i grup od 5 osób).

Czytaj Więcej

Plakat do Nocy Muzeów

16 maja (sobota), godz. 19.00-01.00

Noc Muzeów – Wokół wesela. Tegoroczna Noc Muzeów zorganizowana przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie będzie nawiązywać do tematyki tańca i wesela. Tej nocy przestrzeń Muzeum zamieni się w wielką salę taneczną. Nasi goście będą mogli wziąć udział w warsztatach tańców polskich i egzotycznych prowadzonych przez doświadczonych edukatorów ze stołecznych szkół tańca. Zaprezentujemy tańce i układy taneczne z różnych stron świata towarzyszące obrzędom weselnym. W przestrzeni Muzeum odbędą się także projekcje filmowe o tematyce związanej z tańcem i weselem.

Kolejną atrakcją Nocy Muzeów w Państwowym Muzeum Etnograficznym Warszawie będzie efektowna instalacja interaktywna przygotowana przez kolumbijskiego muzyka i artystę Alejandro Olarte.

Oprócz tych wydarzeń zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć m.in. nowo otwartą wystawę czasową: „Wokół stołu” ukazującej szerokie społeczno-kulturowe znaczenie stołu jako symbolu oraz ekspozycję zrealizowaną w ramach projektu „Wiano”, a także wystawę pisanek z kolekcji Państwa Aleksandry i Arkadiusza Beliców.

 

PAŃSTWOWE MUZEUM ETNOGRAFICZNE W WARSZAWIE

Termin: 16-17 maja 2015 roku

Czas trwania wydarzenia: 19.00-01.00

Plakat Noc Muzeów

NOC MUZEÓW - CZAS ŚWIĘTOWANIA, CZAS WOLNOŚCI

17 (sobota), godz. 19.00-01.00

 

Tegoroczna edycja wydarzenia nawiązuje do hasła warszawskiej nocy – „Warszawa miasto wolnych ludzi”, budując narrację przygotowanych przez siebie wydarzeń wokół idei szeroko pojętej wolności.

Pierwsze atrakcje czekają na zwiedzających Muzeum już przed wejściem, tu oprócz efektownej instalacji świetlnej fasady budynku, będzie można podziwiać sztukę Street Art w wykonaniu artystów: Michała Stopy, Rafała Grabowskiego i Igora Rudzińskiego.

Tej nocy w salach Muzeum goście będą mogli oglądać projekcje filmowe o tematyce wolnościowej, wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz obejrzeć efektowną instalację interaktywną wzbogaconą o etiudy aktorskie i występy taneczne przygotowane przez fundację Strefa WolnoSłowa. W przestrzeni Muzeum odbędą się także pokazy tańca afrykańskiego w wykonaniu Afrykańskiej Szkoły Ruchu i Tańca, etiudy aktorskie przygotowane przez stale współpracujący z Muzeum Teatr XL oraz animacje w Muzeum dla Dzieci dla najmłodszych gości.

Plakat Nocy Muzeów

Noc Muzeów 2013

 

18 maja (od 18:00 do 01:00)

Commedia dell’arte – Noc kuglarzy

czyli Noc Muzeów w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

 

W programie między innymi:

•    19.00 i 21.00 – pokazy tańców z różnych regionów Arabii Saudyjskiej (Ambasada Królestwa Arabii Saudyjskiej w Warszawie)

•    21.00 i 23.00 – spektakl  "Przedwczorajsze historie"  (Teatr Pantomimy Mimo)

•    20.00 – 00.00 (co godzinę) – etiudy teatralne klasycznej ludowej komedii dell’arte  (Teatr XL)

•    00.00 – pokaz iluzji i sztuki kuglarskiej (mistrz Luk)

•    18.00 – 01.00 – Kuglarze w filmie: pokaz wybranych scen z filmów mistrzów kina -  Roberta Wiene, Charlie Chaplina, Federico Felliniego oraz Ingmara Bergmana

•    Wystawa Unexposed

•    Wystawa „Zwykłe-Niezwykłe”

 

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP