Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Wystawy stałe w Państwowym Muzeum Etnograficznym

GALERIA KOREAŃSKA

Symboliczne przedstawienie koreańskiego domu podzielonego na dwie przestrzenie – sarangbang, część męską i anbang, część kobiecą. Najnowsza wystawa stała prezentująca unikatowe, oryginalne zabytki oraz przykłady współczesnego rzemiosła koreańskiego inspirowanego tradycją.

CZAS ŚWIĘTOWANIA W KULTURACH LUDOWYCH
POLSKI I EUROPY

Różnorodność, koloryt i emocje towarzyszące świątecznym obrzędom. Najpiękniejsze przykłady ludowego rzemiosła w postaci 100 odświętnych strojów, świątecznych dekoracji i rekwizytów. Największa i najważniejsza wystawa w przeszło 125-letniej historii PME.

PORZĄDEK RZECZY. MAGAZYN PIOTRA B. SZACKIEGO

Zazwyczaj niewidoczny, skryty za kulisami świat muzealnego magazynu teraz stoi otworem dla każdego. Wystawa przedstawia mnogość i różnorodność wyrobów codziennego rzemiosła zorganizowaną w bardzo przemyślany sposób przez wybitnego muzealnika, wieloletniego pracownika PME.

BIBLIA PAUPERUM. SZTUKA uBOGICH I WYKLUCZONYCH. OBRAZ BOGA W SZTUCE LUDOWEJ

Barwna opowieść o ludowych wizjach nieba i piekła, łączenia opowieści biblijnych z tradycyjnymi wierzeniami i chłopskim postrzeganiem świata. 150 prezentowanych prac to przykłady rzeźby oraz malarstwa ludowego, sztuki naiwnej oraz art-brut.

ZWYKŁE – NIEZWYKŁE.

Unikatowe obiekty z kolekcji Muzeum z fascynującymi historiami w tle. Opowieść o budowaniu muzealnych kolekcji tworzonych dzięki pasji – muzealników, podróżników i kolekcjonerów. Podróż w czasie i przestrzeni poprzez kontynenty i stulecia.

Wydarzenia w Muzeum dla Dzieci

„Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”.

11 kwietnia - 23 września

Wystawa, na której poczujecie się jak prawdziwi pszczelarze. Zajrzyjcie do wnętrza ula: zobaczcie z czego się składa i uruchomcie zmysł węchu, by poczuć jego zapach. Zwiedzając wystawę, sprawdźcie, jak wygląda współpraca pszczół z człowiekiem oraz jak współcześni dizajnerzy inspirują się konstrukcją plastrów miodu.

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

www.muzeumdladzieci.pl

rezerwacje@ethnomuseum.pl

tel. 22 696 53 80, 22 827 76 41 wew. 213

 

8.09, g. 12-14

Europejskie Dni Dziedzictwa w PME.

Spotkanie z Oskarem Kolbergiem, czyli jak etnografia przyczyniła się do odzyskania niepodległości. Zapraszamy na rodzinne warsztaty.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. Wiek dzieci: 6-12 lat.

 

 

20.09, g. 18

Dzikie smaki. Spotkanie z Mead Ladies.

Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin to pierwsza książka Gosi i Kai - duetu Mead Ladies. Znajdziecie w niej przepisy z wykorzystaniem dzikich roślin rosnących wokół nas. W czasie spotkania autorskiego będzie możliwość zakupienia książek i spróbowania kilku dzikich potraw.

Wstęp wolny.

 

 

26.09, g. 17 -18

Popołudnie w Muzeum: Wakacyjna podróż do krainy kangurów.

W trakcie rodzinnych warsztatów poznamy ciekawe zwierzęta tego kontynentu  oraz ich przygody zapisane znakami malarstwa kropkowego. Podczas warsztatów  wykonamy własnego… kangura!

Opiekun wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.

 

 

29.09, g. 10-19

Małe Mazurki – edycja jesienna 2018.

Seminarium oraz warsztaty dla dorosłych i rodzin, a także niezwykłe muzyczna zabawa dla najmłodszych z muzyką na żywo, Tradycyjne brzmienia i rytmy oraz doskonała zabawa- gwarantowane.

Obowiązują zapisy.

 

 

 

30.09, g. 15.30-17

Etnoniedziela: Lalka i piłka – zabawki stare jak nasz świat.

Podczas naszego spotkania wspólnie poznamy bogatą kolekcję zabawek PME. Podczas warsztatów zrobimy laleczki ze szmatek i pakuł oraz proste piłeczki. Opiekun wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.

 

 

 

 

 

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP