Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

„Projekt „TEENS LOVE DESIGN 2017_Młodzieżowy Sektor Kreatywny” to inicjatywa o nastolatkach dla nastolatków. Uruchomiliśmy wspólny proces twórczy, którego ważnym elementem były warsztaty w Polsce i Grecji, podczas których nastolatki spotkały się z designem i jego twórcami. Stymulowaliśmy działania kreatywne w oparciu o metodę design thinking. Wizualnym efektem projektu jest instalacja TEEN-AGE. Wiemy, że nastolatki rzadko odwiedzają muzea z własnej woli. Chcemy ich do tego zachęcić, a także zaprosić do rozmowy o tym, co dla nich ważne (…)”.

 

Projekt „TEENS LOVE DESIGN 2017_Młodzieżowy Sektor Kreatywny” był realizowany przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie w partnerstwie ze szczecińską Fundacją ARTmosphere (Kids Love Design) dzięki dofinansowaniu z pierwszej edycji programu „Rozwój sektorów kreatywnych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

W ramach projektu odbyły się w Warszawie warsztaty kreatywne z udziałem ekspertów z różnych dziedzin designu - nowe technologie, film, moda, jedzenie adresowane do nastolatków. W projekcie brała również udział grupa młodzieży z Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. Proces twórczy był poddany superwizji Biuro Badań Społecznych Question Mark. Równolegle podjęto działania sieciujące w Grecji z młodzieżą grecką i polską dzięki współpracy z Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach oraz Liceum Plastycznym w Heraklionie.

 

W terminie 15 grudnia 2017-28 stycznia 2018 prezentowa jest w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie wystawa TEEN-AGE oraz instalacja hash2ash. Wystawa TEEN AGE z instalacją hash2ash to interaktywna nowoczesna ekspozycja poruszająca takie tematy jak moda, nowe technologie, jedzenie, film oraz komentarz do kultury selfie.

 

Kuratorki projektu: Anna Grunwald, Beata Kuracińska

Projekt wystawy, instalacja: Grupa artystyczna - panGenerator (Jakub Koźniewski, Krzysztofa Goliński, Piotr Barszczewski i Krzysztof Cybulski), www.pangenerator.com,

 

Planowanym efektem projektu będzie prezentacja wystawy TEEN-AGE z działaniami artystycznymi w Atenach na Festiwalu Athens Digital Arts Festival, http://2018.adaf.gr/ w maju 2018 r.

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP