Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Wystawa TEEN AGE z instalacją „hash2ash” odwiedzi Grecję na
festiwalu sztuki cyfrowej Athens Digital Arts Festival 2018

 

Między 24 a 27 maja uczestniczymy w festiwalu Athens Digital Arts Festival (ADAF), prezentując wystawę TEEN AGE z instalacją "hash2ash" zaprojektowaną przez grupę artystyczną Pan Generator. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

14. edycja międzynarodowego festiwalu sztuki cyfrowej ADAF 2018, który odbywa się corocznie w Atenach w Grecji, w tym roku podejmuje temat „Singularity Now”. Poprzez sztukę, naukę i technologię eksploruje problem nieznanej przyszłości i potencjalnej, zbliżającej się apokalipsy technologicznej oraz zadaje dychotomiczne pytania o stan rzeczywistości: progresja czy regresja? Futuryzm czy archaizm? Fizyka czy metafizyka? Utopia czy dystopia? Początek lub koniec?...

 

W te rozważania wpisuje się wystawa TEEN AGE z futurystyczną instalacją "hash2ash”, która zamienia wykonane smartfonem „selfie” w pył.  Dotyka w ten sposób tematu kultury fotografii osobistej i lęku przed trwałą utratą cyfrowych zapisów naszego życia z powodu awarii technicznych, nietrwałości przechowywania danych lub po prostu z powodu "starzenia się" formatów plików. Nawet z taką kompulsywną nadprodukcją obrazów samego siebie możemy zostać z pustymi wspomnieniami z naszej przeszłości. Nawet dane o nas w końcu znikną...

 

Wystawa to efekt ubiegłorocznego projektu TEENS LOVE DESIGN 2017_ Młodzieżowy sektor kreatywny dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Rozwój sektorów kreatywnych”. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Partnerami wydarzenia są: Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Atenach, Wydział Artes Liberales, Pracownia Studiów Helleńskich - Wydział "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego, Zespół szkół im. Z. Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach, Towarzystwo Przyjaciół Grecji, Wydawnictwo Książkowe Klimaty.

 

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych naszego Muzeum, gdzie będziemy na bieżąco informować o przebiegu festiwalu.

 

O wystawie: http://bit.ly/hash2ashAteny

O festiwalu:  http://bit.ly/ADAF2018

 

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP