Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

NA SREBRNYM GLOBIE

27.04.2017, godz. 17.00
pokaz filmu i spotkanie z A.J. Jaroszewiczem

 

Pokaz jednego z najgłośniejszych filmów w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. "Na srebrnym globie" prezentowano na licznych zagranicznych festiwalach – w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych i we Francji. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z głównym operatorem filmu – Andrzejem J. Jaroszewiczem, który opowie o zmaganiach, o trudnościach i o rozwiązaniach technicznych związanych z realizacją filmu. Seans w Kinie Antropos to jedyna okazja, aby zobaczyć materiały archiwalne zza kulis produkcji!

NA SREBRNYM GLOBIE

 

reżyseria: Andrzej Żuławski

występują: Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Grażyna Dyląg

szczegóły: sci-fi / poetycki, Polska, 1987, 155 min.

 

Na planecie podobnej do Ziemi rozbija się statek kosmiczny. Ocaleni zakładają osadę nad morzem. Najstarszy z nich – Jerzy, rejestruje historię rodzącej się cywilizacji. Pojawiają się kolejne pokolenia, próbujące pokonać władających planetą Szernów i wyczekujące wybawiciela. Ten ostatni w końcu się zjawia. Niedokończona adaptacja wizjonerskiej „Trylogii księżycowej” Jerzego Żuławskiego. Historia ludzkiej cywilizacji wyrosłej na Księżycu z czworga astronautów. Kolonia założona przez nich na Srebrnym Globie po wiekach okaże się cywilizacją powielającą wszystkie grzechy cywilizacji ziemskiej...

 

WSTĘP WOLNY

Bezpłatne wejściówki dostepne w kasie muzeum od 7 kwietnia. Nie prowadzimy rezerwacji biletów. Liczba miejsc ograniczona.

 

Koordynator Kina Antropos: Magda Malinowska

kinoantropos@ethnomuseum.pl
22 827-76-41 wew. 271

Kinematografia Europy i świata. Dokumenty, fabuły, animacje. Tytuły festiwalowe, często nieobecne w regularnej dystrybucji. Premiery i przeglądy. Różnorodność kulturowa. Człowiek i jego miejsce w otaczającej rzeczywistości. Przemiany społeczno-kulturowe, gospodarcze i polityczne. Filmy skłaniające do refleksji. Po prostu: Kino Antropos.

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP