Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Wydarzenie towarzyszące naszej nowej wystawie stałej – Galerii Koreańskiej – przybliża naszym gościom sztukę wielkiego ekranu prosto z Korei. Elektryzująca kinematografia z zaskakującymi zwrotami akcjami oraz odmiennością pojmowania rzeczywistości, jednocześnie podejmuje tematy uniwersalne.

Zapraszamy do Kino Antropos na następujące filmy:

 

Lament, 156 min, reż. Hong-jin Na, 2016

17.05. g. 19 | 6.06. g. 19

 

W sennej wiosce, gdzieś na koreańskiej prowincji, dochodzi do szeregu gwałtownych i szokujących zgonów – być może morderstw. Jakby tego było mało, część mieszkańców zaczyna zdradzać oznaki tajemniczej, prowadzącej do szaleństwa choroby. Na czele dochodzenia staje poczciwy, ospały Jong-goo, którego rutyna zawodowa do tej pory ograniczała się do wysiadywania na komisariacie i „patrolowania” okolicy. Jest on zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia tak skomplikowanego śledztwa, a będzie ono dla niego bardzo ważne, gdy także jego ukochana córeczka zacznie wykazywać symptomy opętania.

 

Zombie Express, 118 min., reż. Yeon Sang-Ho

23.05., g. 19 | 13.06., g. 19

 

Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki dziecka. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Zarażeni trafiają także do pociągu.

 

„Zombie Express” tak jak większość wybitnych horrorów nie jest tylko filmem dostarczającym dobrą rozrywkę, lecz także skrywa w sobie głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu oraz opowieść o poświęceniu podczas apokalipsy.

 

WSTĘP WOLNY. Na wszystkie pokazy obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w kasie Muzeum w godzinach otwarcia na 7 dni przed danym pokazem. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 bilety.

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP