Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Magazyn „Zwykłe Życie” zaprasza na wydarzenie Niech Żyje Rzemiosło!

 

(chętnych wystawców prosimy o kontakt na adres info@zwyklezycie.pl)

 

Marta Mach i Agata Napiórska, twórczynie magazynu ZŻ od sześciu lat obserwują i opisują polskich rzemieślników. Tych, którzy prowadzą swoje warsztaty od pokoleń i tych, którzy fachu nauczyli się sami i z powodzeniem sprzedają polski design w Polsce i za granicą. Łączy ich wiele: przywiązanie do rzemieślniczej tradycji i gwarancja jakości, która sprawa, że produkowane przez nich przedmioty przetrwają lata.

 

Dziś rzemiosło nie kojarzy się już z przeszłością i wymierającymi zawodami. W ciągu kilku ostatnich lat rynek kreatywnych mikrobiznesów zapełnił się nowymi markami, które czerpią z tradycji i proponują nowoczesny design. Dziś rzemiosło to znowu nasza duma narodowa.

 

Czas więc na wydarzenie, które skupi wystawców młodego i starszego pokolenia. Zapraszamy na targi, podczas których będzie można obejrzeć i kupić produkty najbardziej interesujących rzemieślniczych marek tworzących ceramikę, biżuterię, meble, skórzane akcesoria, ubrania czy wyroby papiernicze.

 

Niech Żyje Rzemiosło to nie tylko targi. Przez cały dzień w sali kinowej Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbywać się będą spotkania i dyskusje. Wiktoria Podolec z łódzkiego studia tkackiego Tartaruga opowie, jak założyć biznes rzemieślniczy od zera i odnieść sukces. Założyciele platformy Gust Gust poprowadzą panel dyskusyjny o sprzedaży polskiego rzemiosła w kraju i za granicą, Emilia Obrzut, twórczyni Patyna.pl i marki Simple As That będzie rozmawiać o „zero waste” w nowoczesnym warsztacie rzemieślniczym, a o gentryfikacji i nowych szatach zakładów rzemieślniczych porozmawiają reporterzy z magazynu Non fiction.

 

Niech Żyje Rzemiosło to także warsztaty. Zapraszamy na warsztaty ceramiczne, krawieckie i hafciarskie.
Zapisy: http://zwyklezycie.pl/ oraz  https://www.facebook.com/events/291484401453024/

 

W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Porządek rzeczy. Magazyn Piotra B. Szackiego". Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres rezerwacje@ethnomuseum.pl

Godziny oprowadzań: 12:00 oraz 14:00
Uwaga liczba miejsc ograniczona (15 osób w jednej grupie)
Bilet: 20 złotych | płatne przed oprowadzaniem w kasie Muzeum
Zbiórka: Parter , Hol Muzeum


Wstęp na targi i panele dyskusyjne jest bezpłatny.

 

Do zobaczenia!

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP