Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Muzeum w terenie. Etnograficzne reminiscencje filmowe.

PME powraca w wybrane miejsca badań terenowych, które prowadzili od końca lat 60 do 80. XX w., Piotr Szacki i Krzysztof Chojnacki, pracownicy Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Powrót ten ma za zadanie odszukanie bohaterów wykonanych fotografii i zrealizowanych filmów, lub ich potomków i zaprezentowanie zapisów, których nigdy nie mieli okazji zobaczyć. Spotkania prezentujące filmy, fotografie oraz zasoby muzeum z danego terenu, odbywają się na forum społeczności lokalnej w siedzibie najbliższego domu kultury, wiejskiej świetlicy, szkoły, biblioteki lub muzeum.

 

Celem tej etnograficznej reminiscencji jest "oddanie terenowi" zarchiwizowanych w muzeum treści i wzmocnienie poczucia wartości posiadanych przez te społeczności zasobów kulturowych. Popularyzatorsko-animacyjne działania w ramach projektu obejmą również warsztaty oraz wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP