Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 12-18 | Nd 12-17

Wystawy czasowe

Meksykański ołtarz na Dzień Zmarłych

3 listopada – 31 grudnia

Ołtarz jest jednym z podstawowych elementów obchodów Dnia Zmarłych w Meksyku. Oprócz tradycyjnych czaszek z cukru, napitku i pożywienia, mogą się na nim znaleźć także przedmioty, które były drogie zmarłym za życia. Ścieżki usypane z kwiatów i ziaren mają naprowadzać ich na drogę wiodącą do ołtarza, na którym oczekuje na nich uczta. Tegoroczny ołtarz poświęcony jest słynnej meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo.

Wystawa Zwyczaje okresu Dodekameron.
Dwanaście świętych dni na Cyprze

15-22 listopada

25 grudnia na Cyprze rozpoczyna się okres zwany Dodekameronem, trwający aż do święta Objawienia Pańskiego 6 stycznia. To czas pełen radości, wypełniony zapachami świątecznych wypieków. Najważniejszym z nich jest ciasto świętego Vasiliosa – visilópitta. Ukryta w nim moneta przynosi szczęście znalazcy przez cały następny rok.

WYDARZENIA

ZPT, czyli zajęcia praktyczne w Muzeum dla Dzieci

W godzinach otwarcia Muzeum dla Dzieci

Zapraszamy na warsztaty ZPT, czyli zajęcia praktyczne w Muzeum dla Dzieci. Pod okiem plastyka przygotujcie własnoręcznie wiele pięknych przedmiotów – to warsztaty dla dzieci i retro wspomnienia dla dorosłych.

Wstęp: cena biletu do Muzeum dla Dzieci

POPOŁUDNIE W MUZEUM.  Skarby z malowanej skrzyni

15 listopada (środa), godz. 17.00-18.15

Uczestnicy poznają tajemnice niezwykłych przedmiotów przechowywanych w skrzyniach. Wzory na licach skrzyń mówią nam wiele o regionie, z którego pochodzą i osobach, które je posiadały. Sprawdźcie, jakie wiadomości są na nich namalowane i zróbcie razem z nami własną szkatułkę na skarby, inspirowaną skrzyniami wiannymi.

ETNONIEDZIELA. Spotkanie z góralskim rzeźbiarzem Tadeuszem leśniakiem

19 listopada (niedziela), godz. 15.30-17.00

Zapraszamy was w podróż w Beskidy! Wraz z góralskim rzeźbiarzem i zabawkarzem Panem Tadeuszem Leśniakiem poznamy tajniki wykonywani drewnianych zabawek. Każdy uczestnik spotkania samodzielnie zmontuje i ozdobi swoją pracę. Duma i satysfakcja – gwarantowane!

KONCERT INTERAKTYWNY: Andrzejkowe zabawy z Małe S.I.E. Historie w 7 bajkach ukryte

26 listopada (niedziela), godz. 15.00 - koncert rodzinny

27 listopada (poniedziałek), godz. 10.00 i 12.00 – koncerty dla grup zorganizowanych

Zapraszamy na koncert interaktywny z cyklu „Muzyka Żywa” i spotkanie z dziecięcym zespołem i Panem Wilkiem z Małego S.I.E.

POPOŁUDNIE W MUZEUM. Andrzejkowe wróżby

29 listopada (środa), godz. 17.00-18.15

Czas na wróżby! Obecnie dzień imienin Andrzeja jest dobry do wyciągania losów na przyszłość zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Będziemy wspominać dawne zwyczaje, lać wosk przez klucz, wyciągać symboliczne przedmioty schowane pod talerzami i testować inne pomysłowe wróżby.

 

SEMINARIUM: Jak ożywić przedmiot

30 listopada (czwartek), godz. 9.30-16.00

Seminarium poświęcone nowej muzeologii, edukacji muzealnej i znaczeniu obiektu. W planie m.in. prezentacja projektu mobila „Ekspedycja – edukacyjna etnograficzna kolekcja”. Zapraszamy edukatorów, popularyzatorów, muzealników, dizajnerów i wszystkich zainteresowanych.

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

www.muzeumdladzieci.pl

rezerwacje@ethnomuseum.pl

tel. 22 696 53 80, 22 827 76 41 wew. 213

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP