Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Wystawy czasowe

„Skarby Peru. Królewski grobowiec w Castillo de Huarmey”
15 grudnia – 31 maja 2018

Pierwsza w Europie prezentacja grobowca preinkaskiej cywilizacji Wari, który w 2013 r. na północnym wybrzeżu Peru odkryli polscy archeolodzy – dr Miłosz Giersz i dr Patrycja Prządka-Giersz – we współpracy z peruwiańskimi badaczami. Prezentacji mauzoleum towarzyszyć będą liczne obiekty z Narodowego Muzeum Archeologii, Antropologii i Historii Peru w Limie.

Miejsce: I piętro

„Magnificat. Ludowy kalendarz maryjny w Polsce”
9 grudnia – 24 maja 2018

Matki Boskiej Gromnicznej. Matki Boskiej Jagodnej. Matki Boskiej Siewnej. To tylko część spośród kilkudziesięciu świąt związanych z postacią Matki Boskiej, które można znaleźć w ludowym kalendarzu maryjnym. Nowa wystawa czasowa prezentuje zbiór rzeźb ludowych Maryjek, pochodzących z liczącej obecnie około 500 przedstawień kolekcji Elżbiety Zajdel.

Miejsce: II piętro

WYDARZENIA DLA NAJMŁODSZYCH

„Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”. Wystawa czasowa w Muzeum dla Dzieci

10 kwietnia (wtorek), godz. 12.00

Wystawa pozwoli nam odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach. Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze.

Odkrywcy: Zaprzyjaźnij się z pszczołami!

14 kwietnia (sobota), godz. 13.30-15.00 – wydarzenie dla rodzin

Zapraszamy wszystkich Odkrywców i Tajnych Agentów w podróż do świata pszczół! Dzięki wizycie na wystawie czasowej „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” zajrzymy do wnętrza ula i sprawdzimy, jak wygląda codzienność pszczelej rodziny.

Koszt: 20 zł od dziecka, jeden opiekun wstęp bezpłatny, drugi i kolejny 20 zł. Obowiązują rezerwacje.

Cymbały zawitać do nas zechciały! Muzyka dalekiego Podkarpacia

15 kwietnia (niedziela), godz. 15.00 – spektakl muzyczny, spotkanie rodzinne

16 kwietnia (poniedziałek), godz. 9.00 i 10.30 – spektakl muzyczny dla grup szkolnych

Popołudnie w Muzeum: Złóż papier i baw się origami

18 kwietnia (środa), godz. 17.00

Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru, a japońskie dzieci składają zwierzęta i inne kształty „od małego”. Zabawę w proste składanki origami proponujemy Wam na kwietniowe popołudnie.

Dzień Ziemi

22 kwietnia (niedziela), godz. 10.00-17.00

Muzeum dla Dzieci i Bank Żywności SOS w Warszawie zapraszają na wspólne obchody DNIA ZIEMI. Już po raz czwarty łączymy siły w słusznej sprawie. Czeka na Was dzień pełen zabaw, gier, pokazów i rodzinnych warsztatów. Wydarzenie towarzyszące wystawie „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”.

Etnoniedziela: Australijska podróż. Z Sydney do Adelajdy

22 kwietnia (niedziela), godz. 15.30

„Moja podróż po Australii trwała 3 tygodnie. Byłam nad brzegiem oceanu, w lesie deszczowym, w górach i w środku kontynentu. Udało mi się zobaczyć kangury, misie koala i strusie emu”. O swojej podróży opowie Elżbieta Marczak, etnograf Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Warsztaty w Kinie Praha – PSZCZOŁY

22 kwietnia (niedziela), godz. 12.00

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe. Podczas warsztatów poznamy bliżej zwyczaje pszczół i zainspirujemy się nimi podczas działań twórczych.

Seminarium Mały Kolberg. Wielkopolska, spotkanie z kulturą tradycyjną. Warsztat zabaw i tańców, prezentacja instrumentów, zwiedzanie muzeum

23 kwietnia (poniedziałek), godz. 14.30-19.00

Z okazji wydania publikacji „Mały Kolberg | Niezbędnik. Część 1 – Wielkopolska” zapraszamy nauczycielki i nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, animatorki i animatorów muzycznych oraz wszystkie osoby pracujące z dziećmi na wyjątkowe spotkanie z kulturą tradycyjną Wielkopolski.

MAŁE MAZURKI. Dzieci Dzieciom – muzyczne warsztaty kapeli dziecięcej Wesołe Mazurki z Pragi i Pauliny Kinaszewskiej

25 kwietnia (środa), godz. 17.00-18.30

Wesołe Mazurki z Pragi podczas warsztatów poprowadzą tradycyjne zabawy dla innych dzieci przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Zajęcia w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, dla dzieci od 4 roku życia.

Małe Mazurki. Hiszpańskie melodie. Piosenki i zabawy prowadzone przez zespół Viguela

26 kwietnia (czwartek), godz. 17.00-18.30

Viguela to rodzinny zespól z Kastylii-La Manchy, krainy Don Kichota. Od ponad trzydziestu lat muzycy występują razem, grając muzykę regionu, w którym dorastali. Warsztaty w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.

WYDARZENIA DLA DOROSŁYCH

Batik: warsztaty artystyczne

9 kwietnia (poniedziałek), 16 kwietnia (poniedziałek) i 23 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00-20.00

Podczas warsztatów z Małgorzatą Myszką będziemy tworzyć niewielkie batiki według autorskich projektów. Cykl obejmuje 3 spotkania po 2 godziny. Zapewniamy wszystkie materiały.

Zazdrostki miejskie: warsztaty wycinankarskie
z Aleksandrą Rózgą

13 kwietnia (piątek), godz. 18.00-21.00

Uczestnicy pracują nożykami i nożyczkami w papierze pergaminowym, by na podstawie tradycyjnych wzorów wycinanek polskich lub autorskich stworzyć tzw. zazdrostkę – krótką firankę do połowy okna, chroniącą domostwo przed „zazdrosnym okiem” przechodniów.

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

www.muzeumdladzieci.pl

rezerwacje@ethnomuseum.pl

tel. 22 696 53 80, 22 827 76 41 wew. 213

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP