Ethnomuseum

Zmiany w Muzeum
Rok Kolberga 2014
Muzeum dla dzieci
Kino Antropos
Klubokawiarnia Bílý Koníček
Wirtualny spacer
etnomuseum i2013 08

Festiwal filmowy WATCH DOCS

plakat wd www2

6 - 14 grudnia 2014

 

Czytaj więcej...

„Maksimum przyjemności”

max-kaska-trzaska26 listopada (środa), godz. 19.00
„Maksimum przyjemności”,
reż. Kasia Trzaska,
film dokumentalny 47 min.,
Polska 2013

Małgosia, Krysia, Ela i Bogusia, cztery emerytki - przyjaciółki z Torunia, zafascynowane są bardzo drogimi quasi-medycznymi przedmiotami, sprzedawanymi na specjalnych „prezentacjach”.

Wstęp bezpłatny.

Listopad w Kinie Antropos

20000daysonearth-2-e14059298706442 listopada (niedziela), godz. 16.30

4 listopada (wtorek), godz. 18.00
„20 000 dni na ziemi”, reż. Iain Forsyth, Jane Pollard, Wlk. Brytania
Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret – „20 000 dni na Ziemi” – czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem?
Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia.
W „20 000 dni na Ziemi” widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

Wstęp: 15 zł

Przetargi

Współpraca

 

bip logo