Ethnomuseum

Zmiany w Muzeum
Muzeum dla dzieci
Kino Antropos
Klubokawiarnia Bílý Koníček
Wirtualny spacer
etnomuseum i2013 08

Dzikie historie (Relatos salvajes)

Dzikie-historiePedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

„Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

7 marca i 8 marca 2015

 

Czytaj więcej...

Pokaz filmów Amadeusza Andrzejewskiego: „Pro morte", „Bal utracony" i premierowo – „Ziemianka".

Andrzejewski

Środy ze Stowarzyszeniem Film 1,2.
Podczas środowych spotkań pokazywane są obrazy filmowców, a także plastyków tworzących sztukę na pograniczu filmu. Po seansach odbywają się rozmowy z twórcami pracującymi przy danej produkcji filmowej. Spotkania prowadzi znawca kina i krytyk filmowy dr Jakub Mikurda – prezes Stowarzyszenia Film 1,2.

11 marca (środa), godz. 19.00
Pokaz filmów Amadeusza Andrzejewskiego: „Pro morte", „Bal utracony" i premierowo – „Ziemianka".

 

Czytaj więcej...

Przetargi

Współpraca

 

bip logo