Ethnomuseum

Zmiany w Muzeum
Muzeum dla dzieci
Kino Antropos
Klubokawiarnia Bílý Koníček
Wirtualny spacer
 

Kino Antropos

kino head
Kino Antropos  to miejsce pokazów kinematografii polski i świata a także prezentacji  festiwali (m.in.: Watch Docs ) których trudno się doszukać w zwyczajnym kinie repertuarowym.
Chcemy pokazywać filmy, które staną się pretekstem do refleksji i dyskusji. Pragniemy aby prezentowane obrazy dostarczały naszym widzom zarówno rozrywki jak też interesujących przeżyć estetycznych.

Oprócz repertuaru „bieżącego”  zaproponujemy formułę  „Cinema on Demand” czyli Kino na Życzenie, w ramach której to widzowie za pomocą głosowania będą decydować o tytule, który zostanie umieszczony w repertuarze. Szczegóły wkrótce.
 Mamy doskonały sprzęt do projekcji cyfrowej i analogowej, oraz wzorcową jakość dźwięku.
 
Zapraszamy serdecznie!
  

WATCH DOCS 2015

WD 2015 2 brossmann lampedusa in winter 2 Tell Spring sangin leaving sunlight3

15.  Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie
Warszawa, 4 – 10 grudnia 2015 r.
Wstęp bezpłatny


4 grudnia w Warszawie rozpocznie się 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie - jeden z  największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka, który od 15 lat konsekwentnie popularyzuje ambitne, społeczne kino dokumentalne wśród polskiej publiczności. W programie Festiwalu znalazło się ponad sześćdziesiąt filmów z całego świata. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i bohaterami prezentowanych obrazów, debaty z udziałem ekspertów i obrońców praw człowieka,  warsztaty i wykłady mistrzowskie.

Soldier Girls

solider girlg3Dziewczyny w armii
Soldier Girls
Wlk. Brytania 1981, 87’, reż. Nick Broomfield, Joan Churchill

„Dziewczyny w armii” Nicka Broomfielda i Joan Churchill pozostają jednym z najlepszych w historii dokumentów o militaryzmie. Sadystyczny sierżant Gregory Abing wydałby się postacią przerysowaną, gdyby widz spotkał go w filmie fabularnym, tym bardziej, że ten mistrz wojskowego drylu, fascynat subordynacji i agresji, pozwoli sobie przed kamerą na prawdziwą chwilę słabości i żalu za straconym życiem. A już na pewno dziwniejsze niż fikcja i naprawdę fascynujące są różne strategie przetrwania obierane przez te dziewczyny, które nie chcą się w pełni poddać uniformizującej maszynce treningu. Churchill i Broomfield spędzili z kobiecym plutonem w Fort Gordon w Georgii 14 tygodni, w upalnym słońcu rejestrując przebieg podstawowego przeszkolenia. Momenty naprawdę dramatyczne przeplatają się w ich filmie z komicznymi, a całość nie zatraciła przez lata nic ze swojej świeżości spojrzenia.

4 Grudnia 16:45

Przetargi

Współpraca

 

bip logo