Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Polski
Logo youtube Logo facebook Logo twitter Logo pinterest

BLOG

NEWSLETTER

Pn Nieczynne | Wt/Czw/Pt 10-17 | Śr 11-19 | Sb 10-18 | Nd 12-17

Klubokawiarnia Bílý Koníček

codziennie 10 - 21

Bílý Koníček - po czesku „biały konik”, bo ma być bez podtekstów i skojarzeń, bez propagandy. Bo każdy może w tej nie narzucającej się przestrzeni odnaleźć cienie swojej narodowości, kultury, sztuki czy religii. Bez względu na to, gdzie jego ojczyzna.

Wnętrze łączące ludowość z nowoczesnym designem zaprojektował Grzegorz Wacławek. Widać dbałość o szczegół, o czystość formy i transparentność. Zabawa natury (surowe jesionowe półki na książki, deski na podłodze) z artystyczną formą ogromnych podwieszonych pod sufitem brył ze sprasowanych torebek i białych wycinanek zdobiących bar zapewnia ukojenie od atakującego wszędzie wokół hałasu miasta.

 

Bílý Koníček jest miejscem, w którym w ciepłej i przyjaznej atmosferze można napić się świetnej kawy przy akompaniamencie muzyki etnicznej. Pięknie zaprojektowane i wykonane wnętrza sprzyjają relaksowi i leniwym rozmowom.

 

facebook.com/bialykonik

Zdjęcie kawiarni Bily Konicek
Zdjęcie kawiarni Bily Konicek
Zdjęcie kawiarni Bily Konicek

Ksiegarnia i sklep

Księgarnia Bily Konicek w Państwowym Muzeum Etnograficznym to ciekawe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. Oferta książkowa to przede wszystkim pozycje z dziedzin humanistycznych, jak antropologia, filozofia czy socjologia. Znajdziesz u nas również wyselekcjonowaną beletrystykę, najlepszy reportaż, odrobinę sztuki i designu.

Dla najmłodszych starannie wybieramy książki i książeczki z najlepszych wydawnictw polskich i zagranicznych. Do tego niebanalne gadżety, zabawki i muzyka.

Ale pyszna kawa i książki to nie wszystko. Wielbiciele folkowych wzorów, mogą u nas przebierać i wybierać  wśród gadżetów, biżuterii i innych różności inspirowanych twórczością ludową, również z kolekcji Państwowego Muzeum Etnograficznego.

Przyjdź, zobacz..

 

Poznaj nas.

Copyright © 2015 Ethnomuseum.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
tel. (22) 827 76 41 do 46 wew. 253

Logo RPO
Logo BIP